18 Światowy Dzień Chorego w Diecezji Łowickiej

28 STYCZNIA 2010

Zbliża się ogłoszony przez papieża Benedykta XVI, 18 Światowy Dzień Chorego obchodzony 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w 1992 roku jako wezwanie, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i ciele.

Tego dnia w szczególny sposób modlimy się w intencji wszystkich Chorych, Cierpiących i Ludzi w podeszłym wieku. Pamiętamy również o tych, którzy opiekują się Nimi: o Lekarzach, Pielęgniarkach i o Wszystkich Pracownikach Służby Zdrowia.

W ramach tegorocznych obchodów, 18. Światowego Dnia Chorego, w szpitalach leżących na terenie Diecezji Łowickiej Księża Biskupi i Księża Dziekani w tym dniu, o godz. 10.00 odprawią Mszę świętą w intencji Chorych i Pracowników Służby Zdrowia wg następującego harmonogramu:

• Szpital w Kutnie – J.E. ks. bp Józef Zawitkowski oraz  dziekan Ks. prałat Stanisław Pisarek.
  • Szpital w Skierniewicach – J.E. ks. bp Alojzy Orszulik oraz dziekan ks. prałat Jan Pietrzyk.
  • Szpital w Łowiczu – dziekan ks. prał. Jacek Grzywacz.
  • Szpital w Łęczycy – dziekan ks. prał. Sławomir Sobierajski.
  • Szpital w Głownie – dziekan ks. prał. Jan Krysik.
  • Szpital w Rawie Maz. – dziekan ks. prałat Mieczysław Iwanicki.
  • Szpital w Nowym Mieście – dziekan ks. dr prałat Stanisław Lech.
  • Szpital w Sochaczewie – dziekan ks. prał. Józef Staszewski.
  • Szpital w Żyrardowie – dziekan ks. prał. Adam Bednarczyk.