Ogłoszenia Parafialne – 05 października

5 PAźDZIERNIKA 2008
1. Z racji I Niedzieli Miesiąca bezpośrednio po sumie adoracja miesięczna i ostatnia w tym roku procesja wokół kościoła.
2. Dzisiaj ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
3. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Różańcowych. W dni powszednie o godz. 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00.
4. Rozpoczynamy dzisiaj Nowennę do współpatrona naszej diecezji bł. Honorata Koźmińskiego i założyciela wielu zgromadzeń zakonnych, a wśród nich i naszych sióstr Służek z ul. Wólczyńskiej. Nowenna trwać będzie do 13 października. W ramach nowenny w najbliższą sobotę 11 października udamy się z pielgrzymką autokarową do Nowego Miasta nad Pilicą, gdzie długie lata przebywał o. Honorat. Nawiedzimy również miejscowości związane z bł. Franciszką Siedliską, założycielką Nazaretanek. Wyjeżdżamy w sobotę o 8 rano sprzed kościoła, powrót w godzinach popołudniowych. Są jeszcze wolne miejsca.
5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Po mszach zbiórka do puszek na Fundację Trzeciego Tysiąclecia, która funduje stypendia naukowe dla młodzieży pochodzącej w terenów wiejskich. Jest również możliwość wsparcia tej inicjatywy sms-mi. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
6. Są do nabycia znicze Caritas i kalendarze religijne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas.
7. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę świętą i spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 1600. Na spotkaniu zostaną omówione najważniejsze sprawy dotyczące Komunii, w tym także wybór uroczystych strojów. Prosimy o obecność wszystkich rodziców.
8. Przyjmujemy już zgłoszenia intencji mszalnych na rok 2009 oraz wypominki za zmarłych.
9. Firma Medicolux zaprasza Parafian na spotkanie dotyczące skutecznych metod leczenia schorzeń reumatycznych i zwyrodnieniowych kręgosłupa połączone z prezentacją sprzętu rehabilitacyjnego. Spotkanie odbędzie się 6 października w poniedziałek o godz. 1700 w Szkole Podstawowej w Sannikach. Przy wyjściu są ulotki tej firmy
Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
Jan FRANKOWSKI kawaler z par. Iłów
Anna KAŹMIERSKA panna z par. tut – zapowiedź III