Piesza Pielgrzymka Honoracka

30 CZERWCA 2017

Od kilkunastu lat w sobotę po zakończeniu roku szkolnego do Zakroczymia przyjeżdżają chętni do podjęcia trudu pielgrzymowania śladami bł. o. Koźmińskiego. Wyruszają w niedzielę, by w czwartek dotrzeć do Nowego Miasta nad Pilicą, gdzie w tamtejszym klasztorze posługiwał błogosławiony kapucyn, patron diecezji łowickiej. Podczas trasy pątnicy zatrzymują się na obiady i noclegi w parafiach diecezji – w Baranowie, Radziejowicach, Osuchowie, Wilkowie, Szczukach. Wszędzie przyjmowani są z wielką otwartością i gościnnością.

Z okazji ogłoszonego przez Sejm RP Roku bł. o. Honorata Koźmińskiego pątnicy pielgrzymowali z jego relikwiami, umieszczonymi w krzyżu wykonanym na wzór tego, który znajdował się w celi zakonnej o. Honorata. W ramach podziękowania za obiad lub nocleg pielgrzymi obdarowali wizerunkami patrona parafie, w których się zatrzymali.

Cała pielgrzymka liczyła ok. 70 osób, które codziennie pokonywały ok. 30 km. W ciągu dnia znajdowały czas na wspólne rozmowy, śpiew, modlitwę. Najważniejszym punktem drogi jest codzienna Eucharystia. Ważnym elementem wędrowania są konferencje. Jedna, poświęcona bł. o. Honoratowi, druga zaś dotycząca hasła pielgrzymki: „Tajemnica świętości”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.