Witana ikona MB Częstochowska w katedrze Łowickiej

24 CZERWCA 2017

Wierni peregrynującą Matkę witali na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Tkaczew. Po przybyciu samochodu – kaplicy, na znak czci, szacunku i miłości ramy obrazu ucałowali biskupi: Andrzej F. Dziuba, Wojciech Osial i Józef Zawitkowski, senior. Tak jak miało to miejsce w innych parafiach ikonę ucałował także proboszcz parafii ks. Robert Kwatek.

Po powitaniu, Pani z Bliznami, została uroczyście przeniesiona do bazyliki katedralnej. W orszaku z wiernymi, z których gros przywdziało stroje ludowe szli biskupi, kapłani, siostry zakonne, lektorzy i ministranci, a także poczty sztandarowe miasta, szkół, państwowej i ochotniczej straży pożarnej, orkiestra miejska oraz chorągwie poszczególnych wsi.

Cudowny wizerunek nieśli rodzice dzieci pierwszokomunijnych, młodzież, nauczyciele i katecheci, bractwo różańcowe i grupy maryjne, wspólnoty neokatechumenalne, odnowa w Duchu Świętym, Kościół Domowy i rodziny od oo. pijarów, strażacy, sołtysi, Koła Żywego Różańca, władze miejskie i samorządowe oraz kapłani.

Podczas drogi wierni śpiewali Litanię Loretańską, przerywaną refrenem: …módl się za nami, Tyś jest róży kwiat, do Ciebie woła „Jezus Maryja!” cały grzeszny świat, podczas które wznoszono w górę białe róże. Później, w dniu uroczystego zakończenia nawiedzenia różanymi płatkami usypano drogę dla Maryi.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.