Procesja z okazji zakończenia oktawy Bożego Ciała w Rawie Mazowieckiej oraz Łowiczu

23 CZERWCA 2017

Rawskiej uroczystości przewodniczył bp Józef Zawitkowski. To on niósł w procesji Najświętszy Sakrament przez kwietny kobierzec w małym kościółku, jak nazywają miejscowi świątynię oo. pasjonistów. W tym roku godziny pracy wiernych zaowocowały stworzeniem dywanu, na którym widniały monstrancja z Jezusem Eucharystycznym, herb bp. Zawitkowskiego, logo roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”, postać modlącej się Matki i Bożej i hasło: „Przez Maryję do Jezusa”, dłonie łamiące chleb symbolizujące Rok św. Brata Alberta oraz serce pasjonistowskie – herb Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa.

Liczna procesja szła do czterech ołtarzy. Trzy z nich zbudowane zostały na ulicach miasta, czwarty – umieszczony w ogrodzie przykościelnym. Eucharystię koncelebrowali przeor klasztoru pasjonistów o. Łukasz Nawotczyński CP i proboszcz parafii pasjonistów o. Jacek Wróblewski CP. W uroczystości wzięli udział także pozostali ojcowie oraz kapłani z dekanatu.

Szło dużo dzieci. Wyróżniały się bielanki sypiące kwiaty i dziewczynki w strojach ludowych. Także sporo kobiet założyło barwne rawskie wełniaki. Wrażenie zrobiły dzieci w przebraniach pastuszków z Fatimy i te, które tworzyły kolorowy różaniec. Jedno dziecko odpowiadało jednemu paciorkowi. Wierni nieśli liczne chorągwie i feretrony. Grała orkiestra OSP.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego