Diecezja Łowicka-Zmiany

22 CZERWCA 2017

W środę 21 czerwca ogłoszono zmiany personalne wśród kapłanów w diecezji łowickiej, które obowiązywać będą od 28 czerwca.

Najpierw w sali konferencyjnej kurii z neoprezbiterami spotkał się ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Zgodnie ze zwyczajem, wręczył osobiście dekrety dwóm niedawno wyświęconym księżom.

Ks. Szymon Smółka został wikariuszem parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Lipcach Reymontowskich. Natomiast ks. Rafał Woronowski został wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie.

Obecni byli proboszczowie tych parafii – ks. Janusz Zabłocki z Lipiec i ks. Krzysztof Krawczyk z Międzyborowa.

W spotkaniu uczestniczyli także bp Wojciech Osial, odpowiedzialny za sprawy personalne, wikariusz generalny ks. Wiesław Wronka oraz kanclerz kurii ks. Stanisław Plichta. Przypomnieli nowym kapłanom ich obowiązki wynikające z pełnienia posługi na terenie diecezji łowickiej, w tym nauki religii w szkołach, oraz wprowadzili w zasady funkcjonowania kurii.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.