Odpust w parafii św.Brata Alberta w Sochaczewie

20 CZERWCA 2017

We wspomnienie św. brata Alberta, w samo południe, została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Zbigniew Suchecki, proboszcz parafii św. Mikołaja w Grójcu. W homilii, ukazując sylwetkę świętego, kaznodzieja zachęcał do zadania sobie pytania, kim dzisiaj jest św. Brat Albert, jakie niesie przesłanie, jaka jest aktualność jego życia, pracy, orędzia.

– Każdy ze świętych wzbogaca Kościół jakimś własnym elementem, który tworzy piękną całość. Wiemy, czym zajmował się Brat Albert, czemu się poświęcił i co zrobił ze swoim życiem, by naśladować Jezusa Chrystusa. Jego życie to prawda o nierozerwalnej więzi między miłosierdziem a chrześcijaństwem. I tą prawdą powinniśmy żyć każdego dnia – mówił ks. Suchecki.

Po Mszy św. nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, przy którym odmówiono Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, potem wszyscy wierni uczestniczyli w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Po błogosławieństwie wielu parafian, zanim wzięło udział w następnym punkcie, którym było otwarcie wystawy pt.: „Tak jak św. Brat Albert… inspiracje” z pracami sochaczewskich artystów, modliło się przed relikwiami świętego.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.