19 biegaczy wyruszyło na Jasną Górę-Łowicz

18 CZERWCA 2017

Nietypowi pątnicy obchodzić będą mały jubileusz. To już 5. edycja 24-godzinnej Sztafetowej Pielgrzymki Biegowej Łowicz–Częstochowa. Grupę biegaczy pożegnał na Starym Rynku w Łowiczu burmistrz miasta Krzysztof Jan Kaliński. Pobłogosławił ks. Robert Kwatek, proboszcz parafii katedralnej. Start odbył się przy niezbyt sprzyjającej pogodzie – przy padającym, z małymi przerwami, deszczu. Pątnicy zapewniają, że są przygotowani i na taką aurę.

W poprzednich latach w pielgrzymce biegły również panie. W tym roku skład stanowią sami mężczyźni. Trzon stanowią funkcjonariusze Zakładu Karnego w Łowiczu. Jest również wśród nich kapelan ks. Bogdan Skóra. W gronie biegaczy jest też jeden funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Garbalinie, trzech strażaków z PSP w Łowiczu, funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej i nauczyciel.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.