Powitanie ikony w Bobrownikach

15 CZERWCA 2017

Pani z Bliznami przybyła 13 czerwca do „swojej” parafii – pw. Matki Bożej Jasnogórskiej. Na godzinę przed przybyciem wizerunku kościół w Bobrownikach wypełniony był wiernymi, którzy modlili się o owocne przeżycie peregrynacji. Na to spotkanie przygotowali się bardzo starannie, by pokazać Matce, jak żyją na co dzień, co jest dla nich ważne i z czego są dumni. Licznie uczestniczyli w misjach świętych, przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania, by z czystymi sercami przyjąć Miriam w swoich progach.

Widocznym znakiem przygotowań były własnoręcznie robione kwiaty, wykonane z bibuły, które ozdobiły całą świątynię oraz udekorowały tron, na którym Matka Boża znalazła swoje miejsce. Dekoracje to owoc wspólnej pracy całej parafii. Już od 4 maja, tuż po uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wierni wzięli się do pracy nad tradycyjnymi ludowymi kwiatami, z których słynie region łowicki. Pomysłodawcą dekoracji był ks. proboszcz Piotr Sapiński, który podczas wizyty duszpasterskiej w wielu domach zauważył rękodzieła i postanowił wydobyć talenty, umiejętności i ofiarną pracę swoich parafian dla oddania czci Matce podczas nawiedzenia.

W długiej procesji mieszkańcy wyszli po swoją Królową na skrzyżowanie dróg, tuż obok kapliczki. Orszak procesyjny bogaty był w feretrony, sztandary i chorągwie, które – mimo silnego wiatru – dzielnie nieśli mężczyźni. Wiele osób na to wyjątkowe spotkanie założyło stroje z elementami charakterystycznymi dla łowickiego folkloru i tradycji, do której mocno przywiązani są mieszkańcy Bobrownik i miejscowości należących do parafii.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.