V Marsz dla Życia i Rodziny w Rawie Mazowieckiej

12 CZERWCA 2017

Marsze organizowane w całej Polsce są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Są one przede wszystkim świętem rodzin, stanowiącym okazję do tego, by publicznie wyrażać radość i zadowolenie z posiadania rodziny. Hasło tegorocznego marszu brzmiało: „Czas na Rodzinę!”.  Uczestników prowadziła Orkiestra OSP z Rawy Mazowieckiej. Rawianie podczas drogi śpiewali także radosne piosenki, które przeplatane były skandowaniem prorodzinnych haseł.

Barwny pochód przeszedł m.in. ulicami: Warszawską, Wyszyńskiego. Konstytucji 3 maja, Zwolińskiego. Jego finał zaplanowano przy Szkole Podstawowej nr 1 pod rzeźbą śp. ks. Mieczysława Iwanickiego.

W V edycji Marszu dla Życia i Rodziny wzięło udział blisko 300 osób, wśród których byli samorządowcy, władze miasta, kapłani, siostry zakonne, członkowie ruchów i wspólnot, różnego rodzaju organizacje i rzesza rodzin. Podobnie, jak w latach ubiegłym, uczestnicy nieśli transparenty, balony, wiatraczki i kolorowe kwiaty.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.