IV Marsz dla Rodziny w Kutnie

13 CZERWCA 2017

W trakcie przygotowań do wymarszu jeden z organizatorów przytoczył dane statystyczne. – Jeżeli przyrost naturalny nadal będzie na takim poziomie, to w 2100 roku będzie nas, tzn. Polaków, tylko 16 milionów – powiedział Krzysztof Stasiak.

Kolorowy marsz wyruszył ul. Królewską na pl. Piłsudskiego, gdzie na zebranych czekał szereg atrakcji. Ks. Swędrowski odczytał skierowany do zgromadzonych list ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby. Ryszard Broda, prezes Stowarzyszenia „Rodzina w Centrum”, dziękował wszystkim za przybycie. – Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za rodzinę, dzieci, żonę, a teraz spędźmy wszyscy wspólnie czas ze sobą – mówił. Na scenie występowały schole: Aniołki z parafii św. Jana Chrzciciela i Schola Młodych Serc ze św. Wawrzyńca, tańczyli także tancerze. Pomiędzy poszczególnymi występami losowano rozdane wśród uczestników numerki. W loterii fantowej można było wygrać piłki, koszulki i inne gadżety.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.