Powitanie ikony MB Częstochowskiej w parafii Świętego Ducha w Łowiczu

14 CZERWCA 2017

Kościół świętoduski na jedną dobę stal się mieszkaniem dla peregrynującego po całej Polsce obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Powitanie ikony odbyło się w poniedziałek 12 czerwca. W procesji wierni nieśli chorągwie i zapalone świece. Zrobiło się barwnie za sprawą osób w strojach łowickich. Swoje sztandary nieśli druhowie OSP w galowych mundurach. Szły też siostry zakonne. Uroczystości powitalnej – procesji i Mszy św. – przewodniczył bp Zawitkowski.

Samochód-kaplica przyjechał w asyście wozów strażackich. Zatrzymał się przy budynku Urzędu Gminny. Ramy ikony na znak szacunku ucałowali bp Zawitkowski i ks. Władysław Moczarski, proboszcz parafii Świętego Ducha.

W procesji obraz nieśli strażacy, matki i ojcowie. Zanieśli ikonę do świątyni, obok której niedawno ustawiono potężny drewniany krzyż misyjny – symbol duchowych przygotowań do nawiedzenia.

W kościele obraz ustawiono na tronie przy ołtarzu. Wartę przy nim zaciągnęli strażacy. W imieniu całej wspólnoty Maryję powitał ks. Moczarski. – Dziękujemy Ci, Pani naszych serc, za Twoje przyjście i Twoją nad nami opiekę. Maryjo, Pani Jasnogórska, przedstaw Bogu nasze dziękczynienie za wielkie dobrodziejstwa, których doświadczamy. Matko błogosławiona, wyciśnij na naszych sercach znamię miłości, abyśmy przez Ciebie i w Tobie odnaleźli wierność naszemu Bogu i bliskość z każdym człowiekiem – mówił proboszcz.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.