VI Marsz w Skierniewicach promujący Życie Rodzinne.

29 MAJA 2017

Wzorem lat ubiegłych Marsz poprzedziła Msza św. odprawiona w kościele św. Stanisława, biskupa i męczennika, której przewodniczył ks. Grzegorz Gołąb.  – Dziś chcemy się zatrzymać nad wspólnotą, jaką jest rodzina. Nie chcemy z nikim walczyć, nie po to się gromadzimy, nie po to będziemy maszerować, aby z kimkolwiek walczyć. Nie chodzi nam o język konfliktu, nie chodzi nam też o to by były nas tysiące. Chodzi o to by zanieść przestrzeń wspólnoty do jak największej ilości osób. Chodzi o to by ta wspólnota, która jest życiodajna również przez nas była przekazywana – mówił w homilii ks. G. Gołąb.

Znamiennym było, iż w Eucharystii uczestniczyły dzieci przeżywające rocznicę I Komunii Świętej. Trójce maluchów został udzielony także sakrament Chrztu św. Wśród uczestników liturgii były kobiety w stanie błogosławionym. Wszyscy oni świadczyli o życiu zarówno tym fizycznym jak i duchowym.

Bezpośrednio po Mszy św. kilkaset osób przemaszerowało ulicami miasta. Podczas drogi podobnie jak miało to miejsce w innych miastach, śpiewano piosenki i skandowano pro rodzinne hasła: dziecko skarbem, a nie garbem, znajdź dziewczynę, załóż rodzinę, gdy rodzina zjednoczona, żadne zło jej nie pokona. Uczestnicy Marszu nieśli kolorowe balony, banery, transparenty oraz flagi.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.