Powitanie ikony MB Częstochowskiej w Łękach Kościelnych

27 MAJA 2017

Po przybyciu samochodu kaplicy, jako pierwsi Miriam przywitali bp Wojciech Osial i proboszcz parafii ks. Piotr Gumołowski. Obaj złożyli pocałunek na ramach cudownego obrazu. Wiele osób chciało wziąć na ramiona swoją Matkę. Zaszczytu tego doświadczyli strażacy, ojcowie, matki młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

W świątyni wzniesionej w 1775 roku pod wezwaniem św. Marii Magdaleny Matka znalazła swoje miejsce na specjalnie przygotowanym tronie. Słowa powitania skierowali do Niej proboszcz parafii, władze gminy Krzyżanów na czele z wójtem Tomaszem Jakubowskim, przedstawiciele rady parafialnej, a także jedna z mam dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię świętą. – Matko Boża czuwaj nad nami. Niech Twoja matczyna opieka spłynie na każdego z nas – prosił ks. Piotr Gumołowski.  Radości z przybycia Maryi na ziemię Krzyżanowską nie krył wójt gminy, który podkreślał, że nie ma piękniejszego spotkania niż spotkanie z Matką.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.