Łowiczanie na Jasnej Górze

19 CZERWCA 2016

We wrześniu rozpocznie się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji łowickiej. Rzesza wiernych ze swoimi biskupami i kapłanami wybrała się 18 czerwca na Jasną Górę, żeby uroczyście zaprosić Maryję do nawiedzenia każdej parafii Kościoła łowickiego.

Diecezjalna pielgrzymka rozpoczęła się Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Razem z wiernymi, którzy przyjechali do Częstochowy autokarami, modlili się ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial i biskup senior Józef Zawitkowski.

Rozważania prowadził ks. Tomasz Trzciński, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana w Głownie, natomiast pieśni wykonywała schola głowieńskiej parafii pw. św. Jakuba.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego