Ikona MB w Baranowie

11 WRZEśNIA 2016

Trwa nawiedzenie ikony Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji łowickiej. To kopia obrazu z Jasnej Góry poświęcona w Watykanie w 1957 r. przez papieża Piusa XII w obecności prymasa Stefana Wyszyńskiego i biskupów – Michała Klepacza, Zygmunta Choromańskiego oraz Antoniego Baraniaka.

9 września bus-kaplica w asyście policji i straży pożarnej przewiózł po południu ikonę z Jaktorowa do Baranowa. Tym samym rozpoczęła się peregrynacja w dekanacie wiskickim. Matkę Bożą witali biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial, ks. Roman Wawrzyniak, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP, ks. Mieczysław Młynarczyk CR, ojciec duchowny dekanatu, oraz liczni wierni.

Droga procesji została pięknie udekorowana. Przemarsz wyglądał niczym orszak królewski, grała orkiestra strażacka. Ikonę nieśli ojcowie, matki, młodzież i strażacy. Wierni nieśli feretrony, 20-metrowy różaniec, poczty sztandarowe szkoły i OSP. W rękach trzymali biało-niebieskie chorągiewki w barwach maryjnych, a także biało-czerwone, przecież Maryja to Królowa Polski

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.