Witana ikona MB w Szymanowie

13 WRZEśNIA 2016

Obraz do kościoła parafii pw. Wniebowzięcia NMP został wprowadzony przez tłumną procesję. Po młodzieży ikonę nieśli m.in. przedstawiciele rodzin oraz siostry niepokalanki z miejscowego klasztoru. Ewangeliarz niósł proboszcz ks. Robert Sierpniak.

Liturgię sprawował biskup senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski. W homilii nawiązał do wydarzeń z historii Polski. Przywoływał wiele trudnych chwil z przeszłości i wskazywał na to, że Matka nie zapomina o swoich dzieciach, czego najlepszym potwierdzeniem jest Jej obecność teraz na łowickiej ziemi.

Doskonałą oprawę muzyczną nabożeństwa przygotował tamtejszy chór parafialny „Veritas”, w towarzystwie gitary, akordeonu oraz klawiszy, pod batutą Szymona Kawki. Pieśń o refrenie „Tobie, Maryjo” przywoływała założyciela i patrona tegorocznych Światowych Dni Młodzieży – papieża Polaka św. Jana Pawła II.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.