Witana w Korabiewicah

19 WRZEśNIA 2016

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Korabiewicach rozpoczęło się procesją, w której Matkę na swoich barkach nieśli strażacy, ojcowie i matki, młodzi parafianie oraz ministranci. 17 września drogą ozdobioną flagami, podążali parafianie razem z darami dla Jasnogórskiej Pani, rozważając i modląc się razem z misjonarzem o. Mieczysławem z franciszkańskiego zakonu bernardynów.

Eucharystii przewodniczył bp Józef Zawitkowski, biskup senior diecezji łowickiej, a razem z nim przy ołtarzu modlili się proboszcz parafii ks. Zdzisław Prus, ks.Tadeusz Przybylski, dziekan mszczonowski oraz ks. Zbigniew Chmielewski, proboszcz parafii Lutkówka, a także licznie przybyła służba liturgiczna.

Maryja długo i uroczyście witana była przez reprezentantów miejscowości z parafii Korabiewice – Górki, Huta Partacka, Korabiewice, Szeligi, Zdzieszyn, którzy ofiarowali opracowane historie rodzinnych stron, a także wykonane przez siebie obrazy, tablice i pieśni powitalne.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.