Pełne emocji przywitanie MB Częstochowskiej w parafii św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Górze św. Małgorzaty

23 MAJA 2017

Nie tylko droga została pięknie przygotowana. Parafianie pod okiem o. Ignacego Kosmany, franciszkanina przygotowali także swoje serca poprzez misje święte oraz sakrament pokuty i pojednania. Nawiedzenie parafii przez Matkę Chrystusa to wydarzenie niezwykle ważne i pełne emocji dla każdego, ale największa radość widoczna była u dzieci, które dzień wcześniej po raz pierwszy przyjęły Komunię św. i zaprosiły Chrystusa do swojego serca. Wszystkie dzieci wyruszyły w procesji po wizerunek Matki Bożej. Chłopcy asystowali razem z Liturgiczną Służbą Ołtarza, a dziewczęta sypały kwiaty wprost pod stopy Miriam. Orszak procesyjny, bogaty w chorągwie i feretrony, po ikonę jasnogórską dotarł na plac przed szkołą, gdzie nastąpiło przyjęcie obrazu. Powitaniu i procesji towarzyszyła Orkiestra Dęta OSP Góry św. Małgorzaty.

Jako pierwsi Maryję powitali bp Andrzej F. Dziuba i proboszcz parafii ks. Ryszard Pajda. Następnie na ramiona ikonę wzięli ojcowie, matki, młodzież, gimnazjaliści, nauczyciele, kapłani i na końcu strażacy, którzy wnieśli Matkę do świątyni, gdzie znalazła swoje miejsce na specjalnie przygotowanym tronie. Słowa powitania i zawierzenia skierował ks. R. Pajda, a także delegacje młodzieży, dzieci i rodzin.

– Dzisiaj wpatrujemy się w Twe dobre, matczyne oczy. Mamy Ci tak wiele do powiedzenia i wierzymy, że nas wysłuchasz. Przygotowani dzięki sakramentowi pokuty i pojednania, z czystymi sercami chcemy przyjąć Ciebie w naszej parafii. Prosimy Cię, wejrzyj łaskawym okiem na nasze codzienne sprawy, błogosław nam każdego dnia! – prosił wzruszony ks. proboszcz.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.