Ikona MB Częstochowskiej w Kochanowie

12 PAźDZIERNIKA 2016

Matka Boża, nawiedzając diecezję łowicką, przybywa wraz ze swoim Synem. Tym razem odwiedziła swojego męża – św. Józefa. Wierni z parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej przyjęli Maryję tak, by poczuła się jak u siebie w domu. Podczas procesji, w której obraz nieśli mężczyźni, kobiety, dzieci i strażacy, nieodłącznie Matce Bożej towarzyszyły nawet… dwa psy.

Gdy do danej parafii przybywa wizerunek Matki Bożej, cała miejscowość jest zaangażowana w przyjęcie specjalnego Gościa. Tak było i w Kochanowie. Dawniej obraz przybywał w asyście konnej. Do parafii Czarna Madonna przybyła prowadzona przez motocyklistów oraz wozy strażackie. Również strażacy, panowie niosący chorągwie, panie prezentujące feretrony nie opuszczali Miriam na krok. Każdy chciał być jak najbliżej Najświętszej Panienki.

Procesja ze śpiewem i modlitwą na ustach przeszła ulicą miejscowości po nowo ułożonym asfalcie – jak zażartował ojciec misjonarz – specjalnie przygotowanym, świeżutkim dywanie dla Maryi, oznajmiając wokoło, że oto nadszedł czas wielkiej radości i łaski

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.