Jezus Chrystus Król Wszechświata

20 PAźDZIERNIKA 2016

Kiedy czytamy Pismo Święte, cokolwiek w nas płonie? Odczuwamy jakieś potrzeby? – pytał bp Wojciech. – Najgorszą rzeczą na świecie jest obojętność. W słowie Bożym jest żywy Pan Bóg i Maryja to dostrzegła, Jej serce się poruszyło. Dlaczego Maryja uwierzyła? Bo usłyszała to słowo – mówił kaznodzieja. – Dziś rzadko kto chce je usłyszeć. Dlatego Miriam przychodzi do was dzisiaj, żeby nauczyć was, pokazać, że warto słuchać Słowa, żeby nie być obojętnym, słabej wiary.

Za wygłoszone słowo i obecność bp Wojciech w podziękowaniu otrzymał kwiaty i życzenia od najmłodszych przedstawicieli szkoły – Antka i Blanki, zaś rysunki wykonane przez uczniów gimnazjum trafiły w ręce ks. dziekana Bogumiła Karpa, o. Bogdana ze zgromadzenia oo. paulinów, który głosił misje, i ks. biskupa. Proboszcz parafii ks. Konrad Świstak wszystkim serdecznie podziękował za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i obecność.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.