Powitanie MB w Lipcach Reymontowskich

26 PAźDZIERNIKA 2016

Na powitanie ikony Matki Bożej Częstochowskiej razem z bp. Józefem Zawitkowskim, proboszczem ks. Januszem Zabłockim i wikariuszem ks. Mateuszem Wojtczakiem wyszła rzesza wiernych w barwnej procesji. Matka Boża do parafii przyjechała w asyście motocyklistów. Na swoje ramiona wzięli obraz ojcowie, matki z dziećmi, młodzież z zespołu regionalnego ubrana w piękne ludowe stroje, myśliwi, róże różańcowe oraz strażacy. Ostatnia grupa, można potwierdzić, była najliczniejsza. Nie tylko starsi druhowie przyszli przyjąć Panienkę w swoich progach, także najmłodsi założyli mundury strażackie.

– Chciałam tu być. Mówili mi, że to bardzo ważne i rzeczywiście chyba tak jest, bo jest strasznie dużo ludzi. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć obraz, musi być piękny – mówi najmłodsza druhna Martynka, która ma 5 lat i po raz pierwszy jako członek straży bierze udział w tak wielkim wydarzeniu.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.