Miłosierdzie Boże w skierniewicach

6 LISTOPADA 2016

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego została erygowana w 2002 roku. Pierwszym proboszczem został ks. Jan Rawa. Tę funkcję sprawuje do dziś. – Córko Boga! Matko Boga Żywego! Oblubienico Ducha Świętego! Przybytku Trójcy Przenajświętszej! To Bóg Ojciec Nasz Niebieski w swoich planach Ciebie stworzył, abyś nawiedzała całą ziemię. A Twojemu nawiedzeniu – wierzymy – towarzyszy obecność Ducha Świętego. Ogromna radość wypełnia nasze serca, bo dziś możemy powiedzieć też: „Matko nasza! Witamy w naszej świątyni”. Nie ma piękniejszego spotkania od spotkania z Matką, bo z Tobą możemy podzielić się radościami i troskami życia – mówił ks. Rawa, stojąc przed ikoną jasnogórską. Obraz powitali również przedstawiciele matek, młodzieży i dzieci parafii.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Józef Zawitkowski. – Matko Boska! Tego kościoła jeszcze nie oglądałaś. Jest tak piękny. W nim jest praca, modlitwa i ofiara tych wszystkich, którzy tu przyszli na puste pole, aby tu stało się Betlejem, Dom Boga i Brama Niebios – mówił kaznodzieja.