Niepokalane Serce NMP

8 LISTOPADA 2016

Po przybyciu i powitaniu ikony cudowny wizerunek Czarnej Madonny na swoje ramiona wzięli: strażacy, członkowie Domowego Kościoła, siostry zakonne, róże różańcowe, Rada Parafialna, ministranci i lektorzy. Drogę do kaplicy Madonna pokonała, stąpając po kwiatach, które pod Jej nogi ścieliły bielanki. Procesji, a potem uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Wojciech Osial. Kaznodzieja podczas liturgii używał mitry podarowanej mu na tegorocznej ŁPPM do Częstochowy. O oprawę muzyczną zadbała schola parafialna.

W kaplicy, która nie była w stanie pomieścić wszystkich zebranych, kwiaty przed wizerunkiem Matki złożyła delegacja z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, która poprzednią dobę gościła u siebie Maryję. Później słowa powitania skierowali ks. proboszcz i jedna z rodzin.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.