Zawitała w Leśmierzu

22 MAJA 2017

Uroczystości przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Razem z ks. Pawłem Pełką, proboszczem leśmierskiej wspólnoty, ucałował ramy obrazu na znak czci i szacunku. Następnie procesja ruszyła do świątyni. Ikonę niosły na początku nauczycielki, potem ojcowie, matki, młodzież i strażacy. Orszak szedł przez tereny dawnej cukrowni. Jej założyciel postawił również kościół, który przez już prawie 120 lat służy kolejnym pokoleniom mieszkańców.

Wejście do świątyni usypane było kwiatami. – Maryjo, Pani Jasnogórska! Przez Ciebie zapraszamy Twojego Syna do naszego życia. Przez Ciebie mówimy do Chrystusa: „Bądź z nami w każdy czas”. Aby wzruszyć Twe matczyne Serce, przystroiliśmy dla Ciebie całą naszą parafię, przystroiliśmy też świątynię. Przygotowaliśmy nasze serca przez modlitwy, rekolekcje, misje, spowiedź – mówił ks. Pełka, witając Maryję w kościele. Zawierzył Jej wszystkie cierpienia, troski i niedoskonałości ludzkie, prosząc o wstawiennictwo u Jej Syna Jezusa Chrystusa.

Matkę Bożą witali również przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci. Wiernych było tak dużo, że połowa z nich musiała stać poza murami kościoła. Jedną z intencji Eucharystii, której głównym celebransem był biskup Zawitkowski, było dziękczynienie za 55 lat jego kapłaństwa. Akurat 20 maja przypadła rocznica święceń prezbiteratu biskupa.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.