U Pasjonistów

19 PAźDZIERNIKA 2016

Ukłon przed obrazem i ucałowanie ram – w ten sposób niezmiennie Matka Boża witana jest podczas peregrynacji po diecezji łowickiej. Tym razem uczynili to bp Józef Zawitkowski oraz o. Łukasz Nawotczyński CP, przeor klasztoru pasjonistów, i o. Jacek Wróblewski CP, proboszcz parafii.

Przez całą drogę od dużego do małego kościoła (tak rawianie odróżniają te dwie świątynie) Maryi towarzyszyła orkiestra dęta. Przykuwały oczy poczty sztandarowe, chorągwie, feretrony i panie w strojach ludowych, szczególnie – parafialna grupa teatralna dzieci i młodzieży w przebraniach. Wiernym „małego kościółka” znana jest z przedstawienia z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Stąd w orszaku postacie Mieszka i Dąbrówki, dam dworu oraz bardziej nam współczesne, jak św. Faustyny, Jana Pawła II i prymasa Wyszyńskiego.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.