Powitanie ikony MB Częstochowskiej w parafii wojskowej

9 LISTOPADA 2016

Wyniosły charakter uroczystości podkreślała obecność żołnierzy pełniących wartę przy tronie, na którym Maryja znalazła swoje miejsce. Także oprawa muzyczna Eucharystii świadczyła o wielkim wydarzeniu w parafii. Podczas uroczystości grała orkiestra dęta prowadzona przez Szczepana Bieszczada, a majestatyczny śpiew prowadził chór parafii garnizonowej pod batutą Jerzego Wołosińskiego.

– Matko Boska, co się dzieje, że jesteś w kościele wojskowym, będzie wojna? – pytał w homilii bp Zawitkowski. – Nie, Ty jesteś Królową Pokoju, Hetmanką, która zwycięża i dziś przychodzisz, żeby przypomnieć o swojej mocy, o tym, że jesteśmy wolnymi dziećmi, Twoimi dziećmi, i tylko z Tobą możemy zwyciężać! – wołał kaznodzieja.

Przez całą noc Królowa Polski na biało-czerwonym tronie z troską patrzyła na swoje dzieci, które zanosiły do Niej prośby, błagania, ale też dziękczynienia, również za 90 lat istnienia parafii.