Powitanie ikony MB Częstochowskiej w Regnowie

14 LISTOPADA 2016

Maryja postanowiła przyjść w „białym płaszczu”. Wokół świątyni panował chłód spowodowany niską temperaturą i śniegiem pokrywającym ziemię, wewnątrz – emocje towarzyszące oczekiwaniu na Maryję pozytywnie rozgrzewały zgromadzonych wiernych. – Stopy i ręce mam lodowate, ale jak pomyślę, że już za chwilę spotkam się z Matką to robi mi się tak ciepło na sercu i nawet największy mróz nie ma znaczenia – mówi pani Krystyna. – Warto dziś zmarznąć żeby się z Nią spotkać. Skoro Ona przychodzi dziś do mnie, do Regnowa to jak mogłabym nie przyjść do Niej? – dodaje pani Krystyna.

Wierni długo i intensywnie przygotowywali się do spotkania z Miriam. Dziewczynki podczas procesji niosły własnoręcznie wykonane papierowe kwiaty, wspólne dzieło uczniów z miejscowej szkoły. – Przygotowania do peregrynacji miały bardzo różne formy – mówi pani Barbara Machałowska, nauczycielka religii. – Uczyliśmy się piosenek, przeprowadzony był konkurs poezji oraz plastyczny na najładniejszy wizerunek Maryi. Nauczyciele dość długo zastanawiali się jak owocnie przygotować uczniów do tego wielkiego spotkania. Wszyscy braliśmy też udział w misjach świętych – mówi katechetka.

Po wizerunek Najświętszej Panienki wyszła rzesza wiernych na czele z ks. Dariuszem Karpińskim, proboszczem parafii, oraz biskupem pomocniczym diecezji łowickiej Wojciechem Osialem. Towarzyszyli im księża z pobliskich parafii oraz Orkiestra OSP Regnów pod dyrekcją pana Józefa Nagórskiego, która nieprzerwanie gra od ok. 1970 r., a zaistniała prawie 100 lat temu

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.