Powitanie ikony MB w Leżnicy Małej

19 MAJA 2017

By w sposób zewnętrzny pokazać Maryi, jak Jej wizyta jest oczekiwana, wierni przygotowali specjalne dekoracje, którymi przyozdobili drogę przejazdu, domy, kapliczki i kościół. Każdy chciał, by Pani z Jasnej Góry została przyjęta godnie i z najwyższymi honorami. O wizycie Królowej świadczył też piękny tron ze złotą koroną. Myśląc o wizycie Matki, wierni nie zapomnieli o najważniejszym – o przygotowaniu swoich serc, o czym zaświadczali spowiednicy.

Po Panią z Bliznami wyszedł tłum wiernych. W procesji powitalnej niesione były chorągwie i sztandary. W procesji szli dorośli, młodzież i dzieci. Nie brakowało kapłanów, lektorów, ministrantów, przedstawicieli kół różańcowych. Pięknie prezentowali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej i idąca w czerwonych koszulach młodzieżówka OSP. Najmłodsi parafianie na spotkanie z Miriam wyszli z kwiatami w rękach.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.