MB Częstochowska w Babsku

11 LISTOPADA 2016

W środę 9 października peregrynująca po diecezji ikona Matki Bożej Jasnogórskiej dotarła do kolejnej parafii w dekanacie Biała Rawska – do Babska. Niewielką wspólnotę na spotkanie z niezwykłym Gościem przygotował podczas misji parafialnych ks. Marek Pasiuk, pallotyn, który dobrą nowinę głosił w Zairze (dziś Demokratycznej Republice Konga). Kaznodzieja podczas spotkań z wiernymi nie tylko budził wiarę, ale także uczył Apelu Jasnogórskiego w języku suahili.

Po przybyciu Maryi ikonę na swoje ramiona wzięli ojcowie, matki, nauczyciele, młodzież i strażacy. W drzwiach świątyni Panią z Bliznami przywitał bp Józef Zawitkowski. Wizerunek Madonny ustawiono na specjalnie przygotowanym tronie. Wówczas w świątyni były dwa wizerunki Pani Jasnogórskiej – w peregrynującej ikonie i XVIII-wiecznym obrazie w ołtarzu głównym.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.