MB Częstochowska zwitała w Kozłowie Szlacheckim

11 MARCA 2017

Uroczystości przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Razem z proboszczem parafii ks. Władysławem Czaplickim ucałowali ramy obrazu. Następnie ikonę wzięli na ramiona ojcowie. Przekazali ją strażakom, którzy w galowych mundurach licznie stawili się na powitanie. Służyli podczas procesji i Mszy św.

W świątyni słowa powitania proboszcz Czaplicki oraz przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci wygłosili na kolanach. Dzieci w darach przyniosły do ołtarza m.in. nowy kielich i patenę, które wykorzystane były podczas celebracji Mszy św. Bp Zawitkowski poprosił, żeby zgromadzeni w kościele i ci, dla których zabrakło miejsca w świątyni, wyciągnęli prawe ręce i powtarzali za nim słowa błogosławieństwa nad nowymi naczyniami liturgicznymi.

W homilii biskup przypomniał, jak wielką rolę odegrała i odgrywa nadal Maryja w dziejach narodu polskiego. – Ona tu zawsze jest Królową i wtedy, kiedy naród potrzebuje Jej szczególnej opieki, Ona ją okazuje – mówił kaznodzieja.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.