MB Częstochowska w Rybnie

12 MARCA 2017

W oczekiwaniu na przybycie Czarnej Madonny wierni z parafii pw. św. Bartłomieja w Rybnie zebrali się na modlitwie różańcowej. Nie dla wszystkich starczyło miejsc w świątyni. Taki tłum niejednego z przybyłych wprawił w zaskoczenie. 10 marca zapisze się na kartach historii tej wspólnoty. Kolejne nawiedzenie parafii przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej wydarzy się może za kilkadziesiąt lat.

Długo oczekiwana, wytęskniona chwila. Niektórym z pań poleciały łzy wzruszenia, gdy z samochodu-kaplicy wysunął się obraz. Na znak szacunku ramy ikony ucałowali bp Józef Zawitkowski i proboszcz ks. Andrzej Sałkowski. Procesja ruszyła w stronę świątyni. Jako pierwsi obraz na ramiona nałożyli ojcowie. Potem uczyniły to matki, harcerki, młodzież gimnazjalna, lektorzy i na końcu strażacy. Tuż za krzyżem procesyjnym flagi w barwach narodowych, papieskich i maryjnych nieśli harcerze w 55 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej w Rybnie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.