Powitanie MB w Brzozowie

24 MARCA 2017

Dla wiernych z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Brzozowie nadszedł długo wyczekiwany dzień. 22 marca do ich świątyni zawitała Matka Boża w swoim jasnogórskim wizerunku. Piękny wystrój kościoła i otoczenia współgrał z nabożnym podejściem parafian do wizyty Królowej Polski.

Mimo chłodnego popołudnia, zabytkowa świątynia wypełniła się po brzegi, a i tak nie dla wszystkich starczyło miejsca, żeby uczestniczyć w historycznej chwili. Po modlitewnym oczekiwaniu prowadzonym przez misjonarza o. Władysława Budziaka CSSp wierni wyszli w procesji na powitanie Czarnej Madonny. Tuż za krzyżem i ministrantami dziewczęta oraz kobiety niosły długi, ok. 30-metrowy różaniec.

Na miejsce powitania bus-kaplica wiozący obraz dotarł w asyście wozów policji i straży pożarnej oraz… kilkudziesięciu ciągników. W ten sposób miejscowi rolnicy, głównie sadownicy, uhonorowali wyjątkowego Gościa

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.