Powitanie ikony MB w Zycku

26 MARCA 2017

Wierni oczekiwali na Matkę Bożą przy krzyżu w pobliżu cmentarza. W procesji powitalnej jako pierwsi na swe ramiona wzięli obraz strażacy. Asystowali Maryi również wtedy, gdy ikonę delegacje ojców i matek. Panie założyły na tę okoliczność barwne stroje ludowe. Osób tak ubranych było znacznie więcej. Wierni utworzyli iście królewski orszak. Za krzyżem niesiono chorągwie i duży różaniec, szły poczty sztandarowe, grała orkiestra.

Przed świątynią ramy obrazu ucałowali bp Józef Zawitkowski oraz proboszcz ks. Stanisław Pakieła. Już we wnętrzu kościoła wygłoszono słowa powitania. Najpierw uczynił to ks. Pakieła, potem Krzysztof Dylicki, wójt gminy Słubice, na terenie której leży parafia, oraz przedstawiciele parafian. Mszy św. przewodniczył bp Zawitkowski

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.