Oporów powitał MB Częstochowską

6 KWIETNIA 2017

4 kwietnia do Oporowa przybyła ikona jasnogórska nawiedzająca parafie diecezji łowickiej. Procesja na powitanie Królowej Polski wyszła aż pod zamek (wzniesiony przez prymasa Oporowskiego). Jak przystało na parafię paulińską, Czarna Madonna została przyjęta z honorami. Cała trasa procesji została ozdobiona girlandami z kolorowych chorągiewek. W licznym orszaku na czele niesiono chorągwie i feretrony. Szedł też poczet sztandarowy miejscowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Stawili się proboszczowie parafii dekanatu żychlińskiego oraz siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi ze Skrzeszew ze swoim kapelanem ks. Piotrem Staniszewskim. Przybył też wywodzący się z oporowskiej parafii ks. Jan Szubka, dziekan dekanatu bielańskiego w archidiecezji warszawskiej.

Ramy obrazu Matki Bożej Częstochowskiej ucałowali na powitanie bp Józef Zawitkowski i o. Czesław Matras OSPPE, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Oporowie i przeor klasztoru. Ikonę na ramiona wzięli strażacy. W drodze do świątyni nieśli ją również przedstawiciele ojców, matek oraz młodzieży żeńskiej i męskiej parafii.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.