Powitanie MB w Wyższym Seminarium Duchowego w Łowiczu

12 KWIETNIA 2017

Maryjo, Matka naszego Pana Jezusa Chrystusa i Matko nasza! Na trasie Twego nawiedzania kolejnych miejsc diecezji łowickiej bądź pozdrowiona w sercu diecezji, jakim jest seminarium. Witaj, Maryjo, w domu, który – podobnie, jak dom Twojej krewnej Elżbiety – jest Ci bardzo bliski. Witaj w domu, w którym mieszkają Twoi czciciele, uczniowie Twojego Syna, alumni, diakoni i kapłani, dzieci jednego Ojca, członkowie jednego Kościoła i słudzy jednej Ewangelii – mówił ks. Wasilewski, witając Matkę Bożą, Patronkę seminarium, które nosi wezwanie Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Słowa powitania wygłosili również klerycy. W imieniu wszystkich alumnów zrobili to ci, którzy niebawem przyjmą święcenia diakonatu.

Powitalnej Eucharystii przewodniczył bp Dziuba. – Ta ikona od samego początku niesie w sobie to wielkie orędzie wskazywania na Jezusa słowami z Kany Galilejskiej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek Syn mój wam powie”. Maryja, jakby przysłonięta, wysuwa na czoło swojego Syna – mówił w homilii ordynariusz łowicki

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.