Powitanie ikony MB w Kiernozi

31 MARCA 2017

Bus-kaplica wiozący obraz dotarł tu w asyście policji i straży pożarnej. Ramy cudownego obrazu na powitanie ucałowali bp Andrzej F. Dziuba, który przewodniczył uroczystości, oraz proboszcz ks. Zakrzewski. Przybyli także inni kapłani, w tym ks. Stanisław Dujka, dziekan dekanatu sannickiego. Podczas procesji Maryję na ramiona wzięli ojcowie, matki, młodzież, nauczyciele, ministranci i strażacy.

Przepiękne dekoracje zdobiące ulicę, płoty i kapliczki, flagi w kolorach maryjnych, papieskich i narodowych, a także prace uczniów przedstawiające Matkę Bożą świadczyły o tym, że Maryja jest w parafii oczekiwana i czczona. – Maryjo, Pani Jasnogórska! Zakończyło się już nasze oczekiwanie. Dziś witamy Cię w naszej parafialnej wspólnocie, pośród oddanych Twojemu Synowi i Tobie dzieci. Stoimy przed Tobą, patrząc w Twoje oczy, Twojemu orędownictwu polecając wszystko, co jest naszym życiem, codziennością, naszym trudem – mówił ks. Zakrzewski. Pasterz parafii pytał niezwykłego Gościa, czy widzi ukryte w sercach wiernych niepokój i oczekiwanie. Czy słuchając serc zebranych, słyszy pytanie: „Co mamy robić, jak żyć?”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.