Ojczyzna pielgrzymów

3 KWIETNIA 2017

W tym szczególnym roku dla dziejów miasta zapisze się jeszcze jedna data – 1 kwietnia. Ponownie zawitała tu Matka Boża w swym jasnogórskim wizerunku. Od pierwszego nawiedzenia minęło już 59 lat.

Gdy z samochodu-kaplicy wysunął się obraz, widać było wielkie poruszenie wśród zgromadzonych. Ramy ikony ucałowali bp Wojciech Osial, który przewodniczył uroczystości, oraz ks. Wiesław Frelek, miejscowy proboszcz i dziekan. W długiej procesji obraz na swych ramionach dźwigali przedstawiciele, ojców, matek, wspólnot parafialnych, samorządowców, nauczycieli, młodzieży, asysty liturgicznej oraz strażaków. Druhowie OSP wraz z harcerzami i członkami grupy mundurowej żychlińskiego liceum stanowili obstawę dla Czarnej Madonny. W licznym orszaku szli również księża, nie tylko z dekanatu, ale i z innych odległych parafii, oraz siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi ze Skrzeszew.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.