Czarna Madonna w najmłodszej kutnowskiej parafii

28 KWIETNIA 2017

Parafia Błogosławionych Męczenników Kutnowskich została erygowana w 2012 roku. Patronami są kapłani, którzy pełnili posługę w parafii św. Wawrzyńca w Kutnie i ponieśli śmierć w niemieckim obozie zagłady w Dachau podczas II wojny światowej. Świątynia parafialna jest w trakcie budowy, a przez ten czas wierni modlą się w kaplicy. Właśnie w niej Maryję przywitali proboszcz parafii ks. Rafał Wiśniewski, delegacje rodzin, młodzież oraz dzieci, które wierszem oddały cześć swojej Matce i zawierzyły swoje dziecięce pielgrzymowanie.

– Pani Jasnogórska, przybyłaś do nas, najmłodszej kutnowskiej parafii. Matko każdego z nas, Królowo naszej ojczyzny, cieszymy się niezmiernie i jesteśmy zaszczyceni, że możemy modlić się z Tobą do Boga. Obdarzono Cię niezliczoną liczbą różnych tytułów, ale jakkolwiek by Cię nie nazwać, jesteś przede wszystkim naszą ukochaną Matką! – mówił proboszcz, witając ikonę.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.