Wierni doczekali się spotkania z Czarną Madonną w Grabowie

16 MAJA 2017

Parafianie przygotowani duchowo przez misjonarza o. Krzysztofa Kowalskiego, paulina, okazali również na zewnątrz, jak bardzo zależy im na godnym przyjęciu Maryi. Ponad tysiąc osób wzięło udział w procesji, która 15 maja wyszła na spotkanie z Czarną Madonną. Na czele niesione liczne chorągwie i feretrony. Stawili się strażacy ze sztandarami. Grała miejscowa Gminna Orkiestra Dęta.

Uroczystości przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Gdy z samochodu-kaplicy wyłoniła się ikona biskup razem z ks. Marciniakiem ucałowali ramy obrazu na znak czci. Następnie wzięli go na ramiona strażacy, żeby zgromadzeni wokół mogli zobaczyć wizerunek Pani z Bliznami. W orszaku do kościoła ikonę nieśli ojcowie, matki, młodzież, a nawet babcie. Na końcu nauczyciele i ponownie strażacy. Przez całą drogę procesji dziewczynki sypały płatki kwiatów przed podążającą ikoną.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.