Ikona MB Częstochowskiej w Strzegocinie

21 KWIETNIA 2017

Ten dotarł do parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Strzegocinie w środę 19 kwietnia, a więc w czasie oktawy świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wielkanocna radość została wzmocniona przez przybycie Bożej Rodzicielki. Jej jasnogórski wizerunek widnieje w głównym ołtarzu świątyni, ale na czas nawiedzenia został zasłonięty, ustąpił ikonie, która przemierza tysiące kilometrów po całej Polsce.

Silny wiatr wyrywał mężczyznom drzewce chorągwi z rąk, mimo to dzielnie kroczyli na czele procesji. Panie z koła Żywego Różańca niosły też duży różaniec. W tłumie wyróżniały się dzieci z białymi różami i tulipanami, które zostały złożone przed obrazem, gdy ten został wniesiony do kościoła. W procesji na ramionach ikonę niosły delegacje mężczyzn, kobiet, młodzieży i strażaków. Zanim to nastąpiło, ramy obrazu na znak czci i szacunku ucałowali bp Osial i ks. Zbigniew Strzałkowski, proboszcz parafii.

Już w świątyni ks. Strzałkowski i przedstawiciele parafii powitali Jasnogórską Panią w swojej wspólnocie. W imieniu dzieci uczynili to uczniowie Szkoły Podstawowej w Kterach.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.