Zawitanie Pani Jasnogórskiej do parafii w Kutnie-Dybów

25 KWIETNIA 2017

Nawiedzenie ziemi kutnowskiej przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej przebiega przy zimnej i deszczowej pogodzie. Nie inaczej było w Kutnie-Dybowie, gdzie mieści się kościół parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Parafianie z niepokojem patrzyli na czarne chmury gromadzące się nad świątynią. W gotowości czekali, żeby w procesji wokół kościoła wprowadzić ikonę jasnogórską do kościoła. Deszcz nie zniweczył ich wysiłków. Pierwsze krople spadły dopiero wtedy, gdy wnoszony obraz przekroczył próg świątyni.

Ikonę, która wyłoniła się z samochodu-kaplicy, ucałowali na znak szacunku bp Józef Zawitkowski i proboszcz parafii ks. Ireneusz Chmielowski SAC, zarazem dziekan dekanatu Kutno – św. Michała Archanioła. Na ramiona obraz wzięli ojcowie, potem matki, młodzież i strażacy. Na czele procesji niesiono chorągwie i duży różaniec. Ikonie asystowali harcerze i harcerki. W świątyni wartę przy jasnogórskim wizerunku pełnili podczas uroczystej Mszy św. strażacy ze swoim sztandarem.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.