Powitanie ikony MB wy Wożniakowie

26 KWIETNIA 2017

Uroczystości powitania obrazu przewodniczył bp Wojciech Osial. Na czele procesji, która przyprowadziła ikonę do świątyni, szli księża salezjanie. Wierni podążali za obrazem, trzymając emblematy maryjne, a także kwiaty – nie cięte, a w doniczkach. Złożyli je później na stopniach ołtarza przed ikoną jasnogórską. Na ramionach do świątyni obraz Matki Bożej niosły delegacje ojców, matek, młodzieży i strażaków.

Gdy proboszcz parafii ks. Józef Pietrusik SDB głosił powitanie, wszyscy w kościele za jego przykładem uklęknęli przed obrazem. – Matko Błogosławiona, wyciśnij na naszych sercach znak miłości, abyśmy tak, jak Ty, byli wierni Bogu we wszystkim i solidarni z każdym człowiekiem – modlił się ks. Pietrusik. Matkę Bożą witali również przedstawiciele rodzin, dzieci i młodzieży.

Proboszcz podkreślił też, że to właśnie w Woźniakowie powstała w 1956 r. i po raz pierwszy została wykonana pieśń Apelu Jasnogórskiego. Melodię do słów prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego: „Maryjo, Królowo Polski! Jestem przy Tobie! Pamiętam! Czuwam!” napisał salezjanin  ks. Stanisław Ormiński SDB.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.