100. rocznica objawień fatimskich

15 MAJA 2017

W Sanktuarium maryjnym w Mąkolicach, w czasie Mszy św. podczas homilii kapłan przypomniał treść orędzia, jakie Matka Boża wypowiedziała w Fatimie. Kapłan zachęcał do modlitwy, zaufania i pokuty. W dniu odpustu wierni uczestniczyli także w nabożeństwie majowym i procesji z figurą. Proboszcz parafii ks. Krzysztof Przybysz ma nadzieję, że jeszcze w tym roku w parafii powstanie fatimskie dziecięce koło różańcowe.

W rawskiej parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata modlitwom przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Przed Eucharystią ordynariusz diecezji poświęcił nowy jubileuszowy dzwon i boczny ołtarz Matki Bożej Fatimskiej, obok której przygotowano miejsce dla relikwii św. Hiacynty i Franciszka.

Warto wspomnieć, że rawska parafia – jako jedyna w diecezji – posiada relikwie świętych dzieci. W uroczystościach uczestniczyli kapłani z okolicznych parafii na czele z ks. dziekanem Bogumiłem Karpem, miejscowi włodarze, strażacy, grupa pastuszków i rzesza wiernych.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.