Wyczekiwanie na ikonę Pani Częstochowskiej w Rdutowie

12 MAJA 2017

Po wprowadzeniu ikony do świątyni cudowny wizerunek ustawiono na specjalnie przygotowanym tronie, nad którym umieszczono hasło peregrynacji: „Oto Matka Twoja”. W parafii, w której w ołtarzu głównym znajduje się wizerunek Maryi z Dzieciątkiem prawdopodobnie z 1621 roku, większość parafian już nieraz doświadczała tej prawdy.

Jako pierwszy słowa powitania wygłosił proboszcz parafii: – Matko naszych serc i naszego życia, wyproś nam u syna Swego wszystkie dary Ducha Świętego, abyśmy okazali się mądrzy i odpowiedzialni, wierni powołaniu. Matko Najczystsza, Matko Łaski Bożej, włącz nas do grona tych, których jak dzieci kochasz, pouczasz, karmisz i wspierasz. Twojemu sercu i Twoim dłoniom powierzamy nasz los, starszych i młodych, wierzących i tych, którzy odeszli od Ciebie i Twojego Syna, gorliwych i oziębłych, duchownych i świeckich, wszystkich i każdego.

Matkę witały także rodziny i młodzież. Najbardziej wzruszające było jednak powitanie przygotowane przez dzieci, które swój tekst czytały z czerwonych serduszek. – Jasnogórska Pani, a nasza Królowa, Kościół – swoje dziecię – odwiedzić gotowa. W jasnogórskiej kopii, pełna czci i chwały, przemierzasz wzdłuż i wszerz piękny kraj nasz cały. (…) A dziś, zgodnie z planem oraz zapowiedzią, przybywasz do Rdutowa, wszyscy o tym wiedzą. Dziś Ciebie, Królową, Matkę polskiej Kany, wita lud rdutowski w Tobie zakochany. I my, droga Matko, Twoje dzieci małe, przychodzimy Cię powitać i oddać Ci chwałę – recytowały maluchy

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.