Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w parafii Św.Floriana w Nowem

5 MAJA 2017

Proboszcz parafii św. Floriana w przededniu odpustu parafialnego przywołał słowa Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego: „Wielka Boga-Człowieka Matko! Bogarodzico Dziewico, Bogiem sławiona Maryjo!  Królowo świata i Polski Królowo!”. Po słowach proboszcza swoje powitanie wypowiedzieli m.in. przedstawiciele rodzin, grupy Odnowy w Duchu Świętym, przedstawicie Róż Fatimskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, a także młodzież, dzieci starsze i młodsze.

Na zakończenie Eucharystii bp Wojciech Osial poświęcił obraz, który będzie nawiedzał rodziny parafii. Bezpośrednio po Mszy św. w świątyni rozpoczęło się całonocne czuwanie. Nawet przez jedną godzinę Matka Jezusa nie pozostawała sama. Nie brakowało wiernych, którzy przychodzili do Niej, by podziękować, przepraszać, prosić.

– To wielka radość, że Maryja przybyła do naszej parafii, że tak, jak wspomniał bp Osial, dziś Jasna Góra jest u nas. I to w dzień jej święta. To dla nas bardzo ważne. Ona nas tu wszystkich zgromadziła i zjednoczyła – mówiła Justyna Szadkowska. Pani Justyna nie ukrywała, że bardzo trudno było Jej oderwać wzrok od matczynego spojrzenia Miriam

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.