Jasnogórska Pani przybyła do parafii Błogosławionych Męczenników Kutnowskich

29 KWIETNIA 2017

Podczas ponadkilometrowej trasy każdy chciał, by Maryja spojrzała właśnie na niego. Wiele osób, mimo obowiązków, wychodziło ze swoich biur, sklepów, miejsc pracy, by choć przez chwilę uczestniczyć w procesji. Następnie przez całą noc mieszkańcy czuwali w świątyni przy swojej Matce.

Pożegnanie wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej nastąpiło w murach budowanej świątyni w parafii Błogosławionych Męczenników Kutnowskich ks. Michała Woźniaka i ks. Michała Oziębłowskiego. Widok ikony w surowym jeszcze kościele wzruszył wiele osób, dając nadzieję, że z Bożą pomocą budowa szybko się zakończy. Przed świątynią czekali już wierni z parafii św. Wawrzyńca, by przeprowadzić Czarną Madonnę ulicami Kutna w swoje progi.

Wiernym towarzyszyły Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej w swoich regionalnych strojach oraz Orkiestra Dęta Kopalni Węgla Brunatnego z Konina. Podczas procesji orkiestra zagrała wiele pieśni ku czci Maryi, dzięki którym charakter uroczystości był jeszcze bardziej podniosły. Śpiewom przewodniczył kleryk WSD w Łowiczu Jakub Kita, pochodzący z parafii św. Wawrzyńca, wspomagany przez zespół pieśni i tańca.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.