Uroczystość powitalna i Msza Św. obrazu w Miłonicach

6 MAJA 2017

Tłumy wiernych czekały na Nią, modląc się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, patronki kościoła. Na długo przed przyjazdem samochodu-kaplicy parafianie zgromadzeni modlili się o owocne przeżycie peregrynacji i śpiewali. Następnie wyruszyli w procesji, by przyjąć Madonnę w swojej miejscowości.

Punktualnie o godz. 17 w asyście wozów strażackich, w tym rzadko już spotykanego żuka, Matka Boża przybyła do swoich dzieci. Na znak czci i szacunku wizerunek ucałowali biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial oraz proboszcz parafii ks. Włodzimierz Wroński. Na ramiona Królową Polski wzięli strażacy, którzy tego dnia obchodzili swoje święto (św. Floriana, patrona strażaków), przedstawiciele rady parafialnej, Liturgicznej Służby Ołtarza, nauczycieli, kół Żywego Różańca oraz rodzin.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.