Matka Boża w parafii Ostrowy

9 MAJA 2017

Największe wrażenie jest w momencie, gdy podjeżdża samochód-kaplica. Gdy otwierają się drzwi, a Matka powoli się wysuwa. Przekazanie ewangeliarza i widok Maryi „czekającej” aż ktoś weźmie Ją na ramiona to coś niesamowitego, chwila, w której Matka została nam oddana, odtąd jest tylko nasza. Nie mogłam powstrzymać wzruszenia, łzy same mi płynęły po twarzy – mówi Krystyna Frątczak.

Podczas powitania w świątyni swoje życie, sukcesy, wybory, plany i nadzieje zawierzyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ostrowach, wójt gminy Zdzisław Kostrzewa oraz ks. Podsędek. Eucharystii przewodniczył i słowo wygłosił bp Zawitkowski. Obecni byli także księża zaprzyjaźnieni z parafią. – Od ostatniego nawiedzenia wiele się zmieniło. Mamy co najmniej dwa nowe pokolenia, inne czasy, wiele udogodnień, bo wszędzie jest postęp. Ale serce Matki się nie zmienia. Kocha tak samo mocno, jak 50 lat temu i 200 lat temu, jak za czasów potopu szwedzkiego, II wojny światowej i tak samo będzie kochać za tysiąc lat. A my tak samo będziemy się do Niej uciekać, bo niezależnie od czasów, z każdym problemem, kłopotem zwracamy się do Niej, gdyż tylko Ona może nam pomóc – mówił kaznodzieja.

Wymownym gestem podczas Mszy św. była procesja z darami, w której – oprócz chleba – dzieci ze szkoły podstawowej złożyły własnoręcznie wykonane (w trakcie przygotowania do peregrynacji) zakładki i wizerunki Matki Bożej, a przedszkolaki ofiarowały wizerunek Maryi wylepiony z plasteliny. Na koniec Eucharystii bp Zawitkowski wraz z wiernymi poświęcił kopię wizerunku Jasnogórskiej Pani, która od dziś pielgrzymować będzie po domach parafii.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.