Zakończenie Roku Miłosierdzia w parafii PW. Świętego Ducha

15 LISTOPADA 2016

Schemat jest taki sam. Po wieczornej Mszy św. wierni odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na ołtarzu wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Osoby, które wcześniej się zadeklarowały, podchodzą do ambonki i czytają na zmianę fragmenty „Dzienniczka”. I tak do 21.00. Nabożeństwo kończy się Apelem Jasnogórskim.

Na początku niedzielnego nabożeństwa ks. Szmajdziński przeczytał końcowy fragment z bulli papieża Franciszka „Misericordiae vultus”, który zachęca, żeby głosem mężczyzn i kobiet mówić o Bożym miłosierdziu, także w duchu cierpliwości, wzajemnego umocnienia i przebaczenia. To zainspirowało go do tego, żeby mocniej zaakcentować kończący się Rok Miłosierdzia.

– Myślę, że wymownym będzie, że nie przeczytamy całego „Dzienniczka” przez ten tydzień. Przysłuchując się jego treści, pomyślałem sobie, że chociaż kończy się Rok Miłosierdzia, to nie zamykamy się na Boże miłosierdzie. Jeżeli będzie odzew to może się uda wprowadzić comiesięczne nabożeństwo z kontynuacją czytania zapisków św. Faustyny – mówi ks. Szmajdziński.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu znajduje się na stronie lowicz.gosc.pl